Haberler ve Konuşmalar · Şubat 18, 2018

Nilüfer Alzheimer Hasta Konuk Evi’nde sona yaklaşıldı

https://www.partihaberleri.com/haber/nilufer-alzheimer-hasta-konuk-evinde-sona-yaklasildi/918

Özlüce’de çalışmaları devam eden Nilüfer Belediyesi Lions &Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi’nde incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Bozbey, konuk evinin kentte büyük bir ihtiyaca cevap vereceğini söyledi.

Nilüfer Belediyesi ve Uluslararası Lions Kulübü Dernekleri 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu iş birliğiyle hayata geçirilen Nilüfer Belediyesi Lions & Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi açılış için gün sayıyor. 2014 yılında temeli atılan ve 3 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip olan  projenin yüzde 65’i tamamlandı. Haziran ayında inşaat çalışmaları bitecek olan Nilüfer Belediyesi Lions & Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi’nin yapılacak iç tefrişatının ardından yıl sonunda tamamlanması hedefleniyor. Yaklaşık 300 hastaya hizmet verecek olan merkezde özel bakım üniteleri, aktivite salonları ve teknik servisler yer alacak.

BOZBEY’DEN TEKNİK İNCELEME

Yapımı hızla devam eden projeyi Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yerinde inceledi. Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Uluslararası Lions Kulübü Dernekleri 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Ali Özerk ve Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı da inceleme gezisinde yer aldı.

Bursa’da önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan projeye verdikleri katkıdan dolayı Lions camiasına teşekkür eden Başkan Bozbey, örnek tesisin bir an önce kapılarını açmasını arzu ettiklerini söyledi. Alzheimer hastalığının sürekli yaygınlaştığını belirten Bozbey, önlem çalışmaları ve tedavi yatırımlarının artması gerektiğine de dikkat çekti.

Uluslararası Lions Kulübü Dernekleri 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Ali Özerk de hastalığın 30’lu yaşlara kadar indiğini vurgulayarak, Lionslar olarak anlamlı bir projede yer aldıkları için mutlu olduklarını ifade etti.